Aktuality a zajímavosti - Lupénka pod kontrolou

Aktuality a zajímavosti

Zajímá vás, co je nového v oblasti výzkumu lupénky a vývoje nových léků, nebo byste se rádi zapojili do některé z aktivit pacientských organizací? Přehled nejdůležitějších aktualit najdete právě zde.

Jak zlepšit péči o lidi s psoriatickou artritidou?

Jak zlepšit péči o lidi s psoriatickou artritidou?

Směr naznačila celoevropská iniciativa Rheumacensus. Současný standard péče o osoby s psoriatickou artritidou není optimální. A to z celé řady důvodů. Jak situaci změnit tak, aby v centru péče stál pacient? Iniciativa Rheumacensus sezvala k „jednomu stolu“ zástupce všech klíčových aktérů podílejících se na péči a dovedla je ke shodě na postupu. Ten byl poté přetavena v praktická opatření, jejichž prostřednitvím bude možné změnu realizovat.

Číst víc

Cvičení (nejen) při psoriatické artritidě

Psoriatická artritida je jednou z vůbec nejčastějších komplikací lupénky. Zánětlivé onemocnění kloubů se rozvíjí přibližně u třetiny osob s psoriázou, a pokud není správně léčeno, působí nevratné změny kloubního aparátu provázené omezením pohyblivosti.

Číst víc

Když vám lupénka naruší pracovní život nebo psychickou pohodu

Život s psoriázou umí občas být hodně složitý. Víte, co dělat, pokud vám lupénka znemožní pracovat, nebo máte pocit, že je toho na vás moc?

Při příležitosti Světového dne lupénky, který si připomínáme 29. října, se s vámi o své tipy podělí odbornice na sociálně pracovní otázky Mgr. Hana Potměšilová a psycholožka doc. Laura Janáčková.

Číst víc