Aktuality a zajímavosti - Lupénka pod kontrolou

Aktuality a zajímavosti

Zajímá vás, co je nového v oblasti výzkumu lupénky a vývoje nových léků, nebo byste se rádi zapojili do některé z aktivit pacientských organizací? Přehled nejdůležitějších aktualit najdete právě zde.

Cvičení (nejen) při psoriatické artritidě

Cvičení (nejen) při psoriatické artritidě

Psoriatická artritida je jednou z vůbec nejčastějších komplikací lupénky. Zánětlivé onemocnění kloubů se rozvíjí přibližně u třetiny osob s psoriázou, a pokud není správně léčeno, působí nevratné změny kloubního aparátu provázené omezením pohyblivosti.

Číst víc

Když vám lupénka naruší pracovní život nebo psychickou pohodu

Život s psoriázou umí občas být hodně složitý. Víte, co dělat, pokud vám lupénka znemožní pracovat, nebo máte pocit, že je toho na vás moc?

Při příležitosti Světového dne lupénky, který si připomínáme 29. října, se s vámi o své tipy podělí odbornice na sociálně pracovní otázky Mgr. Hana Potměšilová a psycholožka doc. Laura Janáčková.

Číst víc

Oslavte Puntíkový den a podpořte boření předsudků o lupénce

16. října 2023 – Šířit povědomí o tom, že lupénka není infekční onemocnění, podpořit léčbu dětských pacientů a užít si při tom spoustu zábavy – takové jsou hlavní cíle osvětové a charitativní akce Puntíkový den, kterou již počtvrté pořádá spolek Revenium, mimo jiné ve spolupráci i se společností UCB. Událost, do které se pravidelně zapojují školy, školky i sportovní kluby, vyvrcholí koncem října dvěma velkými happeningy v Praze a Velkém Meziříčí.

Číst víc

Potřeby pacientů s lupénkou zůstávají z velké míry nenaplněné

Upozorňují na to závěry celoevropské iniciativy Epicensus. Péče o nemocné s lupénkou je stále nedostačující, a to i navzdory vysoce účinným a bezpečným preparátům, které jsou pro léčbu tohoto chronického onemocnění k dispozici. Lidé
s psoriázou se k adekvátní terapii dostávají s mnohaletým zpožděním, nejsou dostatečně aktivně zapojeni do léčebného procesu a léčba mnohdy nezohledňuje jejich individuální potřeby. Takové jsou některé ze závěrů celoevropské iniciativy Epicensus, která se zaměřila na celkové pojetí psoriázy. Jejím cílem bylo nejen zmapovat péči o pacienty s psoriázou, ale také podnítit ke zvýšení její úrovně prostřednictvím jasně stanovených kroků.

Číst víc

Při lupénce netrpí jen kůže

Když se řekne lupénka, většina z nás si představí kůži posetou začervenalými ložisky pokrytými silnou vrstvou šupin. Ne každý ale ví, že kožní léze nejsou zdaleka jediným projevem onemocnění. Důsledky zánětlivých procesů postihují celé tělo a mohou vést k řadě vážných zdravotních potíží, od postižení kloubů až po cukrovku nebo onemocnění jater.

Číst víc